DD78S3S0TS-15 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD78S3S0TS-15 is not available
DD78S3S0TS-15
DigiKey Part Number
4306-DD78S3S0TS-15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78S3S0TS-15
Description
DD78S3S0TS-15
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Features
Board Lock
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C