DD78S32S60TS/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD78S32S60TS/AA is not available
DD78S32S60TS/AA
DigiKey Part Number
4306-DD78S32S60TS/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78S32S60TS/AA
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Features
Board Lock
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Contact Material
Copper Alloy
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C