DD78S32S60V3X is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD78S32S60V3X is not available
DD78S32S60V3X
DigiKey Part Number
4306-DD78S32S60V3X-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78S32S60V3X
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Features
Board Lock
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Board Side (4-40)
Contact Material
Copper Alloy
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C