DD78S10ANVLS is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD78S10ANVLS is not available
DD78S10ANVLS
DigiKey Part Number
4306-DD78S10ANVLS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78S10ANVLS
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
5A
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C