DD78S10AN0X is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD78S10AN0X is not available
DD78S10AN0X
DigiKey Part Number
4306-DD78S10AN0X-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78S10AN0X
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C