DD78M32S600X is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD78M32S600X is not available
DD78M32S600X
DigiKey Part Number
4306-DD78M32S600X-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78M32S600X
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C