DD78M32S6000/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD78M32S6000/AA is not available
DD78M32S6000/AA
DigiKey Part Number
4306-DD78M32S6000/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78M32S6000/AA
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Features
Board Lock
Voltage Rating
300V
Copper Alloy
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C