DD78M200V3S/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Amphenol Positronic
In Stock: 25
Datasheet
In Stock: 23
In Stock: 0
Image for DD78M200V3S/AA is not available
DD78M200V3S/AA
DigiKey Part Number
4306-DD78M200V3S/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78M200V3S/AA
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C