DD78M20000/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Amphenol Positronic
In Stock: 25
Amphenol Positronic
In Stock: 23
In Stock: 0
Image for DD78M20000/AA is not available
DD78M20000/AA
DigiKey Part Number
4306-DD78M20000/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78M20000/AA
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C