DD78M10ANT2S/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD78M10ANT2S/AA is not available
DD78M10ANT2S/AA
DigiKey Part Number
4306-DD78M10ANT2S/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78M10ANT2S/AA
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
5A
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C