DD78M10ACE0/AA-14 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD78M10ACE0/AA-14 is not available
DD78M10ACE0/AA-14
DigiKey Part Number
4306-DD78M10ACE0/AA-14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78M10ACE0/AA-14
Description
DD78M10ACE0/AA-14
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C