DD78M10AN0X is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD78M10AN0X is not available
DD78M10AN0X
DigiKey Part Number
4306-DD78M10AN0X-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78M10AN0X
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C