DD78M10AN00 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD78M10AN00 is not available
DD78M10AN00
DigiKey Part Number
4306-DD78M10AN00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78M10AN00
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
5A
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C