DD62S32S600X/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD62S32S600X/AA is not available
DD62S32S600X/AA
DigiKey Part Number
4306-DD62S32S600X/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD62S32S600X/AA
Detailed Description
62 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Features
Board Lock
Voltage Rating
300V
Copper Alloy
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C