DD44S20000/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD44S20000/AA is not available
DD44S20000/AA
DigiKey Part Number
4306-DD44S20000/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD44S20000/AA
Detailed Description
44 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C