DD44M100E0/AA-50 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD44M100E0/AA-50 is not available
DD44M100E0/AA-50
DigiKey Part Number
4306-DD44M100E0/AA-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD44M100E0/AA-50
Description
DD44M100E0/AA-50
Detailed Description
44 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C