DD26S4R7NTS/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD26S4R7NTS/AA is not available
DD26S4R7NTS/AA
DigiKey Part Number
4306-DD26S4R7NTS/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26S4R7NTS/AA
Description
DD26S4R7NTS/AA
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Number of Positions
Features
Board Lock, Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C