DD26S2S0V50 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD26S2S0V50 is not available
DD26S2S0V50
DigiKey Part Number
4306-DD26S2S0V50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26S2S0V50
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Signal
Wire Gauge
22-30 AWG
Flange Feature
Board Side (4-40)
Contact Material
Copper Alloy
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C