DD26S2S00X/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD26S2S00X/AA is not available
DD26S2S00X/AA
DigiKey Part Number
4306-DD26S2S00X/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26S2S00X/AA
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C