DD26M10AN0S/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD26M10AN0S/AA is not available
DD26M10AN0S/AA
DigiKey Part Number
4306-DD26M10AN0S/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26M10AN0S/AA
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C