DD26M10000-14 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Amphenol Positronic
In Stock: 31
Datasheet
Parametric Equivalent
Amphenol Positronic
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 16
In Stock: 405
In Stock: 3
Image for DD26M10000-14 is not available
DD26M10000-14
DigiKey Part Number
4306-DD26M10000-14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26M10000-14
Description
DD26M10000-14
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C