DD26M10000/AA
DigiKey Part Number
4306-DD26M10000/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26M10000/AA
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C