DD15M4R70T0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 91
Image for DD15M4R70T0 is not available
DD15M4R70T0
DigiKey Part Number
4306-DD15M4R70T0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD15M4R70T0
Description
DD15M4R70T0
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C