DD15M4R7000 is available for purchase but is not normally stocked.
Amphenol Positronic
In Stock: 91
Datasheet
In Stock: 0
Image for DD15M4R7000 is not available
DD15M4R7000
DigiKey Part Number
4306-DD15M4R7000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD15M4R7000
Description
DD15M4R7000
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C