DD15M32S60T2X/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD15M32S60T2X/AA is not available
DD15M32S60T2X/AA
DigiKey Part Number
4306-DD15M32S60T2X/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD15M32S60T2X/AA
Description
D-SUB CONNECTOR
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Features
Board Lock
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C