DD15M32S60T0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD15M32S60T0 is not available
DD15M32S60T0
DigiKey Part Number
4306-DD15M32S60T0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD15M32S60T0
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Features
Board Lock
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Contact Material
Copper Alloy
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C