DD15M32S50T2S is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD15M32S50T2S is not available
DD15M32S50T2S
DigiKey Part Number
4306-DD15M32S50T2S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD15M32S50T2S
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C