DD15M300T20 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD15M300T20 is not available
DD15M300T20
DigiKey Part Number
4306-DD15M300T20-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD15M300T20
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C