M85049/38S25W
DigiKey Part Number
APC1393-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M85049/38S25W
Description
CONN CABLE CLAMP SZ25 OLIVE
Detailed Description
Olive Connector Cable Clamp 25
Plating
Cadmium Nickel
Color
Olive
Features
Clamp Screws, Self-Locking
Cable Opening
0.420" ~ 0.850" (10.67mm ~ 21.59mm)
Diameter - Outside
1.890" (48.01mm)