RD37M10GEC is out of stock and backorders are currently unavailable.
Datasheet
Image for RD37M10GEC is not available
RD37M10GEC
DigiKey Part Number
2899-RD37M10GEC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD37M10GEC
Description
CONN D-SUB PLUG 37POS CRIMP
Customer Reference
Detailed Description
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Cadmium Plated
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C