RD37M10GEX/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD37M10GEX/AA is not available
RD37M10GEX/AA
DigiKey Part Number
4306-RD37M10GEX/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD37M10GEX/AA
Detailed Description
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
11A
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C