ATS-HP-D5L250S32W-124
DigiKey Part Number
ATS2537-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS-HP-D5L250S32W-124
Description
HEAT PIPE ROUND 5 OD 250MM
Detailed Description
Heat Pipe Round Copper Sintered
Length
9.843" (250.00mm)
Diameter
0.197" (5.00mm) OD
Operating Temperature
30°C ~ 120°C
Power - Cooling
40.5W @ 250mm