AX3PAF1-125.0000
DigiKey Part Number
535-15049-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AX3PAF1-125.0000
Description
XTAL OSC XO 125MHZ 3.3V LVPECL
Customer Reference
Detailed Description
125 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
AX3PAF1-125.0000 Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
50mA
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)