633P12505I3T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Abracon LLC
In Stock: 860
Datasheet
Direct
Raltron Electronics
In Stock: 100
Diodes Incorporated
In Stock: 0
Parametric Equivalent
SiTime
SiTime
125 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
633P12505I3T
DigiKey Part Number
633P12505I3T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
633P12505I3T
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVPECL
Detailed Description
Category
Output
LVPECL
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
88mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)