ACAG0801-2450-T
DigiKey Part Number
535-14489-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-14489-1-ND - Cut Tape (CT)
535-14489-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACAG0801-2450-T
Description
RF ANT 2.45GHZ CHIP SOLDER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, ISM, Wi-Fi, WLAN, Zigbee™ Chip Solder Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ACAG0801-2450-T Models
Gain
7.29dBi
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, General ISM, WiFi
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Height (Max)
0.039" (1.00mm)
Frequency (Center/Band)
2.45GHz
Applications
Bluetooth, ISM, Wi-Fi, WLAN, Zigbee™
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz