ACAG0301-2450-T
DigiKey Part Number
535-15201-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-15201-1-ND - Cut Tape (CT)
535-15201-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACAG0301-2450-T
Description
RF ANT 2.4GHZ CHIP SOLDER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, ISM, Wi-Fi, Zigbee™ Chip Solder Surface Mount
Gain
5.19dBi
RF Family/Standard
Bluetooth, General ISM, WiFi
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Height (Max)
0.047" (1.20mm)
Frequency (Center/Band)
2.45GHz
Applications
Bluetooth, ISM, Wi-Fi, Zigbee™
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz