CBC3225T4R7MR
DigiKey Part Number
587-1624-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-1624-1-ND - Cut Tape (CT)
587-1624-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CBC3225T4R7MR
Description
FIXED IND 4.7UH 1.01A 130 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.01 A 130mOhm Max 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CBC3225T4R7MR Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Show Empty Attributes
Category
Shielding
Semi-Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
130mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
70MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.106" (2.70mm)
Current - Saturation (Isat)
1.25A