Z8F3224QK020XK
DigiKey Part Number
269-Z8F3224QK020XK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Z8F3224QK020XK
Description
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 32QFN
Detailed Description
eZ8 - Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 32KB (32K x 8) FLASH 32-QFN (5x5)
Packaging
Tray
RAM Size
3.75K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.8V ~ 3.6V
DigiKey Programmable
Not Verified
Data Converters
A/D 12x12b
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
20MHz