OSC32.768K-3.3I/S22
DigiKey Part Number
3155-OSC32.768K-3.3I/S22TR-ND - Tape & Reel (TR)
3155-OSC32.768K-3.3I/S22CT-ND - Cut Tape (CT)
3155-OSC32.768K-3.3I/S22DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OSC32.768K-3.3I/S22
Description
XTAL OSC XO 32.7680KHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
3.5mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)