MCF45M15A/SM756
DigiKey Part Number
3155-MCF45M15A/SM756TR-ND - Tape & Reel (TR)
3155-MCF45M15A/SM756CT-ND - Cut Tape (CT)
3155-MCF45M15A/SM756DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCF45M15A/SM756
Description
MONO XTAL 45MHZ 2P 4DB SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
45 MHz Center 560 Ohms Monolithic Crystal Filter Surface Mount 4dB 15 kHz
Category
Bandwidth
15 kHz
Manufacturer
YIC
Ripple
1dB
Series
Number of Poles
2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency - Center
45 MHz
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Impedance
560 Ohms
Height (Max)
0.055" (1.40mm)