ZOR-25-T-52-0R
DigiKey Part Number
13-ZOR-25-T-52-0RCT-ND - Cut Tape (CT)
13-ZOR-25-T-52-0RTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZOR-25-T-52-0R
Description
RES 0 OHM JUMPER 1/4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0 Ohms Jumper 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
Category
Power (Watts)
Mfr
Composition
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)