YC104-FR-0733RL
DigiKey Part Number
13-YC104-FR-0733RLTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-YC104-FR-0733RLCT-ND - Cut Tape (CT)
13-YC104-FR-0733RLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YC104-FR-0733RL
Description
RES ARRAY 4 RES 33 OHM 0602
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 Ohm ±1% 31mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0502 (1406 Metric) Convex, Long Side Terminals
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Manufacturer
YAGEO
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Grade
Automotive
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Qualification
AEC-Q200
Part Status
Active
Applications
DDRAM, SDRAM
Circuit Type
Isolated
Mounting Type
Surface Mount
Resistance (Ohms)
33
Package / Case
0502 (1406 Metric) Convex, Long Side Terminals
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.055" L x 0.024" W (1.40mm x 0.60mm)
Number of Resistors
4
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)
Number of Pins
8
Base Product Number
Power Per Element
31mW