SR2512JK-07130RL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 2 117
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
Similar
Panasonic Industry
130 Ohms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
SR2512JK-07130RL
DigiKey Part Number
SR2512JK-07130RL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR2512JK-07130RL
Description
RES 130 OHM 5% 1W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SR2512JK-07130RL Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)