SMDJ13A/TR7
DigiKey Part Number
13-SMDJ13A/TR7TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-SMDJ13A/TR7CT-ND - Cut Tape (CT)
13-SMDJ13A/TR7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ13A/TR7
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
21.5V Clamp 139.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
21.5V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
139.5A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V