SMDJ13A-AT/TR13
DigiKey Part Number
13-SMDJ13A-AT/TR13TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-SMDJ13A-AT/TR13CT-ND - Cut Tape (CT)
13-SMDJ13A-AT/TR13DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ13A-AT/TR13
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
21.5V Clamp 139.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
139.5A
Mfr
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Part Status
Active
Grade
Automotive
Type
Zener
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
21.5V