SMDJ12A/TR7 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 2 880
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 2 900
Datasheet
19.9V Clamp 150.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
DO-214AB
SMDJ12A/TR7
DigiKey Part Number
13-SMDJ12A/TR7TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ12A/TR7
Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
19.9V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
150.8A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V
Voltage - Breakdown (Min)
13.3V