SMDJ10A/TR13
DigiKey Part Number
13-SMDJ10A/TR13TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-SMDJ10A/TR13CT-ND - Cut Tape (CT)
13-SMDJ10A/TR13DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ10A/TR13
Description
TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
17V Clamp 176.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
17V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
176.5A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
10V
Voltage - Breakdown (Min)
11.1V