SMCJ22CA/TR13
DigiKey Part Number
13-SMCJ22CA/TR13TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-SMCJ22CA/TR13CT-ND - Cut Tape (CT)
13-SMCJ22CA/TR13DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMCJ22CA/TR13
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
35.5V Clamp 42.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
42.3A
Series
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V