SMAJ30CA-AT/TR13
DigiKey Part Number
13-SMAJ30CA-AT/TR13TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-SMAJ30CA-AT/TR13CT-ND - Cut Tape (CT)
13-SMAJ30CA-AT/TR13DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ30CA-AT/TR13
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
48.4V Clamp 8.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
8.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Part Status
Active
Grade
Automotive
Type
Zener
Qualification
AEC-Q101
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V