SC1808JKNPOWBN331
DigiKey Part Number
13-SC1808JKNPOWBN331TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-SC1808JKNPOWBN331CT-ND - Cut Tape (CT)
13-SC1808JKNPOWBN331DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SC1808JKNPOWBN331
Description
CAP CER 1808 330pF 5% X1/Y2V
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 pF ±5% 250VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 1808 (4520 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Series
Ratings
X1, Y2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1808 (4520 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)